Menu

Novinky

Bitcoin

Bitcoin

$57,967.20

BTC -1.73%

Ethereum

Ethereum

$3,106.04

ETH 0.26%

Binance Coin

Binance Coin

$526.13

BNB 0.66%

Polygon

Polygon

$0.51

MATIC 1.22%

Microsoft a Goldman Sachs spolupracují na revoluční blockchainové síti proinstitucionální aktiva

Společnosti Microsoft a Goldman Sachs jsou jedni z několika finančních a technologických institucí, kteří spolupracují na nové blockchainové síti, která je zaměřená na institucionální aktiva.

Canton Network bude interoperabilní blockchain síť s podporou ochrany soukromí navržená tak, aby propojovala „dříve uzavřené“ finanční trhy. Mezi další účastníky sítě patří BNP Paribas, Cboe Global Markets, Digital Asset, Paxos, Deloitte a další. Cílem této sítě je nabídnout vyšší úroveň soukromí a kontroly, než nabízí současné technologie a zároveň poskytnout rozsah a výkon požadovaný finančními institucemi.

Canton Network plánuje spustit testování svých schopností v červenci. Síť se aktuálně připojuje k různým aplikacím prostřednictvím inteligentního smluvního jazyka Daml. Předpokládá se, že dosah sítě poroste s dalším vývojem aplikací pomocí specifického kódovacího jazyka. Aplikovat to lze na platformu Canton Network, Goldman Sachs Digital Asset Platform, která vydává aktiva na blockchainu.


Spolupráce mezi Microsoftem a Goldman Sachsem je výsledkem dlouholetého vývoje a testování blockchainu. Obě společnosti hledaly způsoby, jak zjednodušit a urychlit své nejsložitější procesy. Tato spolupráce je reakcí na rostoucí zájem institucionálních investorů o digitální aktiva. Podle nedávné studie Goldman Sachsu, 32 % rodinných kanceláří v současnosti investuje do digitálních aktiv.

Zdroje: https://www.bsc.news/post/microsoft-and-goldman-sachs-join-forces-to-launch-new-
blockchain-network

Číst více